Чи допоможе навчання клієнтів збільшити продажі

Друзі, всі ми знаємо, що збільшення продажів — запорука зростання та успіху будь-якої компанії. Нещодавно мені поставили цікаве питання: «Чи допоможе навчання клієнтів збільшити продажі компанії?» Скажу однозначно — так, і ще раз так! Головне завдання маркетолога в цьому напрямку — все правильно продумати й організувати. А як це зробити належним чином — читайте в сьогоднішній статті.

Так, колеги, ви не помилилися, клієнтів теж можна і навіть потрібно навчати. Однією з обов’язкових потреб клієнтів, яку повинна задовольнити компанія — це потреба конс’юмерів в інформації. Варіантів навчання клієнтів існує ціла безліч: від ознайомлювальних буклетів он- і оф-лайн до повноцінних семінарів з презентаціями продукції.

У чому користь від навчання клієнтів?

Не варто помилково вважати, що навчаючи клієнтів купувати ваш продукт, ви отримуєте вигоду тільки для себе. Це корисно обом сторонам.

По-перше, ваш клієнт отримує інформацію, що цікавить його. По-друге, він отримує її безкоштовно.

Вигода для компанії теж очевидна. Клієнт, який отримав необхідну йому інформацію, по-перше, може порекомендувати вас іншим, збільшивши базу ваших потенційних клієнтів. По-друге, до вас буде більше довіри й вибираючи серед конкурентів, ви будете в пріоритеті. Ви купуєте досвід в новому каналі завоювання покупців.

Щоб наочно продемонструвати процес навчання, наведу кілька прикладів.

1.Компанія продає інформацію по держ.замовленню

Читайте также:   Чотири принципи ефективного тайм-менеджменту

Чому навчати:

— які документи потрібні при участі в тендері;

— законодавству в області держ.замовлень;

— що врахувати при підготовці;

— як правильно вибрати постачальника послуг (в цьому випадку потрібно бути впевненим, що ваша компанія найкраща).

2.Компанія продає меблі

Чому навчати:

— дизайну;

— поєднанню кольору і матеріалу;

— догляду за меблями.

Думаю тепер все стало на свої місця. Маркетолог, озброївшись головною зброєю, а саме своїм мозком, повинен придумати, що буде найбільш корисно клієнту в діяльності його компанії.

Найбільш наочні приклади успішного використання навчання клієнтів в культурі компаній — це, по-перше, мережі косметичних засобів і макіяжу. Відомі бренди проводять курси з макіяжу, вчать як правильно підбирати косметику для різних вікових груп, типажів зовнішності тощо. Після таких клієнтських навчань, не тільки збільшуються обсяги продажів, але і кількість продавців-консультантів цих самих компаній.

Чому всі інтернет майданчики по тематиці торгівля валютою, розміщують навчальне відео з основ технічного аналізу? Та тому, що клієнт, пройшовши навчання, залишиться саме у цього брокера і вже не піде до інших.

Скільки має коштувати навчання клієнтів?

Для клієнта — безкоштовно, ви з продажу свої витрати окупите.

Для вас — копійки, дійсно копійки або тільки час ваших фахівців.

Власне, на цьому і все. Навчання клієнтів збільшує продажі компанії — це давно доведений факт. Потрібно тільки застосовувати все грамотно і своєчасно.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.