Як стати ідеальним співрозмовником

Як стати ідеальним співрозмовником

Наше життя – це безперервна комунікація. І від того, як ми вміємо її будувати та ладнати з людьми, залежить і кар’єрний ріст, і соціальний статус, і особисте життя. На жаль, не всі народжуються з талантом захоплювати людей з першого слова. Але цих навичок можна набути. Просто дотримуйтесь наступних правил і уникнете нудних розмов про погоду та незручної мовчанки.

Не відволікайтеся

Не намагайтеся робити кілька справ одночасно. Особливо, під час розмови. Припиніть гортати стрічку, відповідати на коментарі віртуальних френдів та відставте вбік смартфон. Намагайтеся зосередитися на тому, що розповідає людина. Тоді ви не будете пропускати повз вуха її слова і з’явиться можливість підтримати розмову якимось влучним питанням чи зауваженням.

Читайте также:   Дитяча мода: топ трендів у дитячому одязі

Ставте відкриті питання

Відкритими називають такі питання, на які не можна відповісти одним словом «так» або «ні». Починайте зі слів «як», «чому». Вони дають співрозмовнику простір, аби розвинути свою відповідь і демонструють, що ви зацікавлені в розмові та у відповіді. Вони змушують розповідача замислитись. Так ви отримаєте цікавішу історію.

Змініть ставлення

Навчіться сприймати інших людей як носіїв безцінного і невідомого вам досвіду та знання. Що б там не казали, але кожен з нас унікальний, адже його життєвий шлях ніколи і ніким не буде повторений в деталях. Якщо звикнути так ставитись до людей, то ваш інтерес до інших з часом перестане бути підробним, ви будете охочіше ділитися своїми думками та станете чудовим слухачем.

Читайте также:   Самоорганізація: як встигати більше і не втомлюватись

Дайте людині висловитись

Йдеться не про «не перебивай», якого нас навчили ще з дитинства. Якщо співрозмовник скаржиться на роботу, або хвалиться як провів відпустку на Балі, то не крадіть його хвилину слави. Не варто й собі розпинатися про боса, який життя не дає, або про те, що на Мальдівах краще. У вас різний досвід і зрівнювати його означає не надати достатньої уваги ситуації співрозмовника. Краще просто вислухайте, дайте пораду, скажіть слова підтримки, якщо вам скаржаться. Або висловіть захват, здивування, похвалу, якщо перед вами пишаються. Це саме те, заради чого вам цю історію розказали. Дайте людині те, що їй потрібно, адже вам не складно.

Читайте также:   "Эко" закуски для поддержания стройной фигуры

Не переливайте з пустого в порожнє

Згадайте, які емоції у вас викликають люди, які кілька разів підряд повторюють ту ж думку, але іншими словами. Перефразування не додає вже висловленому нових сенсів. Це дратує, адже так розмовляють лише з дітьми. Дорослим людям не варто повторювати тричі. Вони не дурні. Тому намагайтеся стежити за собою і не перефразовувати сказане.

Читайте також: ХТО СТАРЕ ПОМ’ЯНЕ: РЕЧІ З 2018-ГО, ЯКИХ ТРЕБА ТЕРМІНОВО ПОЗБУТИСЯ

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.