Хто такий неформальний лідер та що з ним робити

Майже в будь-якій компанії і в будь-якому колективі можна зрозуміти, хто із співробітників є ідейним лідером, а хто — технічним начальником. І часто, на жаль, це і правда окремі люди, хоча в ідеальному світі кожен начальник і є лідером. Що ж робити вам, якщо ви, як начальник, виявили в вашому колективі неформального лідера?

По-перше, придивіться. Можливо, ця людина — ваш головний друг і підтримка, а зовсім не навпаки. Якщо у вас просто не вистачає часу і сил приділяти достатньо уваги співробітникам, а неформалу це вдається легко, це може стати для вас плюсом. Ви зможете підтримувати налагоджений зв’язок з колективом без необхідності спілкуватися з кожним окремо. Якщо неформальний лідер (далі Н.Л.) підтримує ваш авторитет і служить своєрідним «провідником» — цінуйте такого співробітника!

По-друге, якщо неформальний лідер в колективі лише підриває ваш авторитет, заперечує рішення і всіляко агітує колектив не підкорятися, це зовсім інше питання. І в такому випадку стратегія вашої поведінки повинна бути зовсім інша.

В першу чергу вам необхідно налагодити власний контакт зі співробітниками. Не поспішайте, не варто виділяти цілий день і викликати кожного до себе в кабінет по черзі для «особистої бесіди», досить буде обговорювати ділові питання з кожним окремо, але свого часу. Наприклад, виділіть по 30 хвилин часу спілкуванню з вашими менеджерами кілька разів на тиждень, вислухайте їх пропозиції і скарги, і постарайтеся насправді відреагувати хоча б на деякі з них.

Мотивуйте окремих співробітників — нехай це будуть невеликі індивідуальні завдання, які вони повинні виконати самостійно. Так ви створите більш міцні особисті зв’язки зі співробітниками, і між вами не буде вже стояти неформальний лідер.

Якщо у вашій ситуації єдиний вихід, як вам здається, — позбутися такого співробітника, намагайтеся в будь-якому разі не приймати поспішних рішень.

Пам’ятайте про легальну сторону проблеми — не можна звільняти людину просто так! Пропоную розглянути наступні варіанти:

  • спробуйте розподілити роботу між співробітниками так, щоб основна частина колективу менше перетиналася з «порушником порядку» — нехай кожен буде зайнятий своєю справою;
  • переведіть н.л. в інший відділ — можливо той, де вже встановилися певні відносини та ієрархія, і де його амбітність і натиск нікого цікавити не будуть;
  • підійміть це питання із самою людиною і вийдіть на відкриту дискусію. Можливо, вам розкриються причини її такої поведінки, і рішення виявиться на поверхні.

У будь-якому випадку, звільнення — це крайній крок, до якого вдаватися варто лише в крайньому випадку. Справжній сильний лідер це той, хто зможе розібратися з проблемою, а не закриє на неї очі і просто усуне суперника без шансів на відновлення. Якщо у вас вийде знайти конструктивне рішення проблеми неформального лідера, ви самі підвищите авторитет в очах своїх співробітників і зміцните позиції, і в майбутньому у вас вже не будуть виникати подібні проблеми.

Читайте також: ЯК І НАВІЩО МИРИТИ ВІДДІЛИ МАРКЕТИНГУ І ПРОДАЖІВ

Читайте также:   Чому ігнорувати електронні листи - грубо

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.