Як врятувати репутацію після скандалу: практичне керівництво

Як врятувати репутацію після скандалу: практичне керівництво

Іноді буває так, що трапляються досить неприємні ситуації, як з вашого боку, так і з чужого. А якщо ви PR-менеджер, то рано чи пізно до вас прийде клієнт із завданням «врятувати репутацію».

Що ж робити в такому випадку? Кожна ситуація унікальна, тому і вирішувати її потрібно індивідуально. Але все ж є деякий список принципів, яким слід в першу чергу керуватися при вирішенні подібних проблем.

Здоровий погляд

В першу чергу, необхідно реалістично оцінити ситуацію і визначити проблему. Зрештою, якщо вашого клієнта, наприклад, звинувачують в неодноразових нападах або проявах агресії, ви вже не зможете створити йому образ добродушної людини. Скільки у вас часу до «вибуху бомби» — незворотної помилки?

Ваше завдання на даному етапі — бути максимально чесним і раціональним. Коли ви ясно побачите всю картину, ви зможете подумати про рішення.

Оцінка збитку

Найпростіший спосіб поверхнево оцінити проблему — звернутися в Google. Якщо там на першій же сторінці з’являється негатив по темі, ви вже можете приблизно розуміти масштаб ситуації. Далі, проведіть більш глибокий аналіз і визначте, наскільки все критично, які наслідки можуть «наздогнати» вас в майбутньому. Так ви зможете одразу складати приблизний план дій на найближчий час — найбільші проблеми видно першими.

Ніяких емоцій

Читайте также:   Як і навіщо мирити відділи маркетингу і продажів

Взагалі, емоції в роботі — річ досить небезпечна. Професіоналізм передбачає холодний і точний розрахунок, а зайва сентиментальність може значно все погіршити.

Також небезпечно включати негативні емоції і піддаватися провокаторам — не дозволяйте своєму клієнтові переходити на особистості, заводитися і потроху втрачати контроль — ви повинні подбати про те, щоб клієнт відразу знайшов в вас серйозну підтримку і знав, що ви на його боці. Тоді відразу виникне довіра і повага — на цьому і варто засновувати «порятунок» репутації.

Розробка стратегії

Мабуть, найголовніший етап — планування дій. По-перше, зрозумійте, чи варто звертатися до преси з офіційною заявою. Найчастіше це правильний вчинок, адже прийняття провини і щирі вибачення завжди додають поваги. Але, і це по-друге, деякі ситуації змушують і зовсім відмовитися від публічного життя, припинити активність в соціальних мережах і «залягти на дно», щоб громадськість заспокоїлася і емоції охололи. Так часто роблять в разі зіркових скандалів — вони постійно змінюють один одного, тому варто всього лише на пару місяців піти в затишшя і повернутися з гучною заявою про нову роботу. Так фанати, ще вчора злі, знову порадіють успіхам кумира.

Моніторинг соцмереж

Читайте также:   Як потрапити на роботу в рекламну компанію

Цей етап схожий на роботу із засобами масової інформації — кожен крок повинен бути повністю спланований і продуманий, ніяких самостійних дій без попередніх обговорень. Це допоможе вам і вашому клієнту бути впевненими в тому, що жоден коментар не зможе погіршити ситуацію. Не можна вступати у суперечки, коментувати новини та події, вступати в обговорення — особливо, якщо їх тема якось пов’язана з темою конфлікту. Сторінки в соціальних мережах краще приховати від сторонніх.

Соціальні мережі також необхідно використовувати для моніторингу загальної ситуації — що і хто пише про вашого клієнта і саму ситуацію, які коментарі пишуть про нього на інших платформах. Можливо, серед них знайдуться і помилкові, які підливають масла у вогонь, їх необхідно нейтралізувати.

Продумайте всі шляхи вирішення

Читайте также:   5 фраз, за ​​якими відразу видно неадекватного замовника

Заздалегідь передбачте кожен варіант розвитку подій, навіть самий неприємний. Звичайно, готуватися треба до успіху, але ніколи не можна відкидати можливість програшу — інакше, якщо це трапиться зненацька, розібратися з наслідками буде вкрай складно. Тому ретельно сплануйте кожен сценарій і підготуйте все необхідне.

Залишайтеся відвертими з собою і клієнтом

У ситуації, де ви відчуваєте, що самі не справляєтеся, чесно визнайте це і залучіть експертів. Адже продовжуючи безглузді дії, ви лише погіршуєте справу і втрачаєте час. Допомога кваліфікованих фахівців — єдине вірне рішення.

Сподіваюся, вам не знадобиться захищати свою честь або репутацію клієнта, але якщо все ж життя піднесе вам таку можливість — бажаю вам вийти сухим з ​​води!

Читайте також: ЯК ПОТРАПИТИ НА РОБОТУ В РЕКЛАМНУ КОМПАНІЮ

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.