Степанов назвав області, в яких 22 травня можуть не пустити громадський транспорт

Це попередні дані. Остаточне рішення буде прийматися напередодні переходу на наступний етап карантину

У середу, 20 травня, на засіданні уряду буде розглянуто проєкт МОЗ, що передбачає введення адаптивного карантину в Україні з 22 травня. У документі чітко розписані критерії, у разі відповідності яким регіон може переходити до наступного етапу пом’якшення умов. Про це під час брифінгу заявив глава МОЗ Максим Степанов.

— Документ передбачатиме адаптивний карантин, згідно з яким розроблено ряд критеріїв. Якщо область відповідає їм — є пом’якшення карантину. Якщо критерії перевищуються — то відповідно область не переходить на наступний етап. Ці показники будуть позначатися станом на 21 травня — для того, щоб з 22 травня область або переходила на новий етап або ні, — зазначив Степанов.

Він підкреслив, що за станом на 18 травня є 8 областей, які не відповідають даним критеріям.

— Це в основному були області, які розташовані в Західному регіоні нашої України. Чернівецька, Рівненська, Вінницька та інші. Але ще раз повторюю — рішення буде прийматися безпосередньо перед переходом на другий етап, — підсумував Степанов.

Що за критерії

За даними Міністерства охорони здоров’я, перехід на наступний етап карантину в регіоні можливий, якщо область відповідає розробленим критеріям по захворюваності:

— захворюваність за останні 7 днів на 100 тисяч населення;

— наповненість ліжок в лікарнях, які лікують хворих Covid-19 — не повинна перевищувати 50%;

— кількість тестувань, які проводяться в кожному регіоні.

В цілому відомство розробило 4 етапи карантину. Їх будуть вводити 22 травня, 1 червня, 10 червня 21 червня.

За словами прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, з 25 травня Кабінет України дозволить роботу метрополітену у всіх містах країни. Також будуть відкриті дитячі садки та готелі, проте — з обмеженнями. Водночас головний санітарний лікар України Віктор Ляшко повідомив, що масові заходи в країні будуть дозволені в останню чергу.

Читайте также:   Як і коли в Україні буде пом'якшуватися карантин: інфографіка від МОЗ та Кабміну

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.