Кролик за $91 мільйон: як вчора пройшов аукціон Christie’s у Нью-Йорку

У середу, 15 травня, на торгах в Нью-Йорку, які проводив аукціонний будинок Christie’s, був встановлений новий ціновий рекорд. Скульптура з нержавіючої сталі «Кролик», створена в 1986 році Джеффом Кунсом, була куплена за 91 мільйон 75 тисяч доларів. Таким чином, «Кролик» став найдорожчим твором мистецтва, створеним нині живим художником.

Кунс зробив три таких «Кролика». Один виставлений в Лос-Анджелесі, другий — в Музеї сучасного мистецтва в Чикаго. Третій, який і був виставлений на аукціоні в Нью-Йорку, більше 30 років перебував у приватній колекції медіа-магната С. А. Ньюхауса. Всі ці роки скульптура жодного разу публічно не демонструвалася.

Цікаво, що Кунс повернув собі титул найдорожчого художника з нині живих, який втратив півроку тому. У листопаді 2018 року аукціон Christie’s продав в Нью-Йорку картину Девіда Хокні «Портрет художника» за 90,3 мільйона доларів. Хокні побив рекорд Кунса, що тримався п’ять років — у 2013 році пішла з молотка за 58,4 мільйона доларів скульптура Джеффа «Собака з повітряних кульок».

Читайте также:   Павло Розенко: економіка України зростає більш швидкими темпами, ніж очікувалося

Експерти Christie’s сподівалися виручити за «Кролика» від 50 до 70 мільйонів доларів. Однак ціна злетіла до рекордної всього за 10 хвилин торгів.

Лише 15 травня було продано з молотка більш 50 творів сучасного мистецтва. Загальна виручка склала майже 540 мільйонів доларів. Серйозну конкуренцію «Кролику» Кунса склала картина американського художника Роберта Раушенберга «Буффало II». Її купили за 89 мільйонів доларів. Раушенберг помер в травні 2008 року в віці 82 років.

Читайте також: ЗНИЩЕНУ КАРТИНУ БЕНКСІ ВИСТАВИЛИ В МУЗЕЇ

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.