Через пожежі в Австралії з лиця Землі зник цілий вид

Легені димчастих помилкових мишей не витримали їдкого диму

Пожежі, що вибухнули восени 2019 року в Австралії стали причиною вимирання цілого виду. Так, стало відомо про загибель групи червоного виду димчастих помилкових мишей (Pseudomys fumeus), які мешкали тільки виключно в Австралії — в 20 км від зони пожеж. Це перший вид, який називають повністю зниклим в результаті вогненної стихії, пише ABC News з посиланням на роботу дослідників з Університету Чарльза Стерта (CSU).

Вид вже перебував під загрозою зникнення. Їх тримали у центрі відновлення видів. Перші дев’ять тварин померли у січні 2020 року. Причиною смерті стала «важка хвороба легенів», що з’явилася через три дні після появи диму від лісової пожежі. За даними вчених, в легенях гризунів знайшли велику кількість смертоносних мікроскопічних часток сажі, яка виявилася для них дуже токсичною. Решта мишей загинули від дихальної недостатності, коли температура повітря зросла.

— Були й інші димчасті миші, які трималися, незважаючи на свою хворобу, і тільки коли температура піднялася вище 40 градусів за Цельсієм, вониперенесли такий стрес, що померли від дихальної недостатності, — підкреслив доктор Пітерс.

Димчасті помилкові миші в останні роки були внесені до червоної книги. Довжина їх тіла — приблизно 11,5 см. Довжина хвоста близько 13,4 см. Нагадують домову мишу. Вуха середніх розмірів; закруглені, широкі в основі. Волосяний покрив м’який, блакитно-сірий на спині, світліший на боках і сірувато-білий на череві. Кінцівки білі.

Пожежі в Австралії не могли загасити з листопада 2019 року. Природу врятувала злива, яка обрушилася на джунглі в лютому. Станом на 9 лютого пожежі були погашені.

Читайте также:   Підкорити космос: Джефф Безос та Ілон Маск допоможуть NASA

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.