У наслідок терористичних атак на церкву і готелі у Шрі-Ланці ввели тимчасове блокування роботи соцмереж

Нова хвиля екстремістського насильства, що захлеснула Шрі-Ланку, привела до чергового блокування соціальних медіа. Уряд Шрі-Ланки ввів тимчасову заборону на роботу в країні Facebook, WhatsApp, Viber і інших сервісів у відповідь на серію скоординованих атак на католицькі церкви і готелі 21 квітня, внаслідок яких загинуло близько 300 осіб і ще понад 500 отримали поранення різного ступеня тяжкості.

За словами прес-секретаря президента Шрі-Ланки Удаю Сеневіратне це необхідно, щоб «запобігти поширенню неточної і неправдивої інформації» після терористичних атак.

Шрі-Ланка не самотня в цій спірній практиці обмеження використання соціальних мереж. Країна, що славиться на весь світ своїми екзотичними ландшафтами і пейзажами поповнила не такий вже і короткий список країн з цензурою інтернету, де в числі інших присутні Демократична Республіка Конго, Іран і Туреччина. І хоча влада пояснює це благими намірами — боротьбою з дезінформацією і хаосом, є куди більш ефективні способи інформаційної боротьби з терористами і поширенням фейкових новин замість грубого перекриття одного з головних комунікаційних каналів. Зрештою саме соцмережі і мессенжери часто дозволяють дізнатися правду і зв’язатися з родичами в таких ось випадках.

Читайте также:   В Италии прошло грандиозное подводное party

Facebook і інші інтернет-гіганти раніше зробили власні кроки для боротьби з фейковий новинами на кшталт обмежень на розсилку повідомлень і спеціальних інструментів для розпізнавання підроблених фото. Але Шрі-Ланка, схоже, поки не готова покладатися виключно на внутрішні механізми захисту, особливо в світлі насильства такого масштабу.

Читайте також: КІБЕРПОЛІЦІЯ УКРАЇНИ ВИКРИЛА МАЙНЕРА КРИПТОВАЛЮТИ З БУКОВИНИ

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.