Трамп розгніваний намірами автовиробників знижувати рівень викидів

Президент США розкритикував автовиробників Ford, Volkswagen, BMW і Honda за те, що вони уклали угоду з владою штату Каліфорнія, яке передбачає підтримку більш екологічних стандартів.

Ця угода суперечить зусиллям адміністрації президента заморозити та, зрештою, скасувати норми споживання палива новими автомобілями, прийняті Агентством з охорони навколишнього середовища США (EPA) за екс-президента Барака Обами. Більш того, Трамп уже провів бесіду з представниками інших компаній — General Motors, Fiat Chrysler і Toyota — з метою змусити їх дотримуватися плану адміністрації.

Нова угода зі штатом Каліфорнія зобов’язує вищеназваних автовиробників (і всіх інших, хто приєднається до них) дотримуватися стандартів щодо викидів в навколишнє середовище, аналогічні тим, що були встановлені законом при Обамі. Їм доведеться знизити загальні викиди своїх нових автопарків до 2026 року, що, у свою чергу, повинно зробити автомобілі більш економічними. Mercedes-Benz називають наступним автовиробником, який, найімовірніше, приєднається до чотирьох учасників угоди.

У середу ввечері Трамп написав в Twitter, що Генрі Форд «перекинувся в труні через слабкість нинішніх керівників компанії», які уклали угоду з владою Каліфорнії. У відповідь на це компанія Ford заявила, що «пишається тим, що приймає правильні заходи для захисту навколишнього середовища і при цьому відстоює доступність автомобілів для споживачів».

Автовиробники спочатку лобіювали план Трампа по ослабленню стандартів Обами. Однак замість того, щоб послабити встановлені норми споживання палива, EPA і Національна адміністрація безпеки дорожнього руху в результаті запропонували те, що рівносильно повній відмові від них. По суті це заморозило б норми споживання палива новими автомобілями на рівні 2020 року і не змінювалося б до 2026 року (4,3 літра на 100 км).

Адміністрація Трампа побудувала свою пропозицію на ідеї, що високі стандарти епохи Обами зроблять нові автомобілі дорожчими, змушуючи споживачів або купувати старі автомобілі (що небезпечно), або залишатися з тим, чим вони вже володіють. Президент США частково привів цей аргумент в Twitter, заявивши, що дає «політкоректним» автовиробникам можливість знизити середню ціну автомобіля більш ніж на $3000 в обмін на дуже незначний вплив на навколишнє середовище.

Очікується, що пізніше в цьому році EPA і Національна адміністрація безпеки дорожнього руху представлять остаточний варіант плану адміністрації Трампа. На поточний момент представники відомств намагаються провести технічний і науковий аналіз, який вимагається законом для внесення необхідних змін.

Читайте также:   Дуже зворушливо: як Шевченко і Зінченко здійснили мрію хлопчика на візку

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.