Забирайся з дороги: робот-коп нагрубив і не допоміг людині

Робот-поліцейський HP RoboCop, розроблений компанією Knightscope, не став допомагати жінці, яка звернулася до нього. У відповідь на натискання кнопки екстреного виклику поліції пристрій негайно зажадав від неї «забратися з дороги».

Інцидент стався на початку жовтня в одному з парків міста Хантінгтон-Парк (округ Лос-Анджелес). Жінка на ім’я Кого Гебара побачила бійку і вирішила викликати поліцію, скориставшись послугами робота, який патрулював територію.

Однак після натискання кнопки екстреного виклику півтораметровий HP RoboCop, у якого попереду написано «Police», спочатку ніяк не реагував, а потім попросив Гебару «забратися з дороги» і як ні в чому не бувало продовжив патрулювати місцевість по заздалегідь заданій траєкторії, попросивши наостанок усіх присутніх не смітити в парку. В результаті жінці довелося телефонувати в «911».

Читайте также:   Руководитель госпредприятия в Киеве нанёс государству ущерб на 23 миллиона

У розмові з журналістами представник місцевого департаменту поліції заявив, що використання патрульного робота — частина пілотного проекту, і в даний час кнопка екстреного виклику дійсно не працює, а завдання апарату полягає поки лише в тому, щоб їздити по певній території і знімати те, що відбувається на відео — яке, до того ж, передається на сервери Knightscope і лише за запитом правоохоронців надається потім поліцейським. Водночас, правоохоронці запевнили, що поступово можливості робота будуть нарощуватися, зокрема, в найближчому майбутньому його під’єднають безпосередньо до диспетчерського пункту департаменту, після чого, власне, і активують кнопку виклику поліції.

Наостанок зазначимо, що оренда HP RoboCop обходиться поліцейським у $70 тисяч на рік, у зв’язку з чим виника’ питання про доцільність цих витрат на тлі того, що робот все ще досить обмежений у своїх можливостях. Крім цього обмежена функціональність несе в собі приховану небезпеку: замість того, щоб відразу зателефонувати в поліцію, багато людей будуть безуспішно намагатися «достукатися» до робота, що може привести до втрати дорогоцінного часу і до погіршення ситуації.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.