Криптовалюта Bitcoin споживає більше енергії, ніж вся Швейцарія

За даними дослідників з Кембріджського університету, криптовалюта Bitcoin споживає більше енергії, ніж вся Швейцарія. Так, був запущений онлайн-інструмент CBECI (Cambridge Bitcoin Electricity Consumption Index), який в реальному часі показує, яка кількість енергії необхідна для підтримки мережі Bitcoin. З його допомогою можна підрахувати, якої кількості потребуватиме мережа протягом року.

Як свідчать дані CBECI, в даний час глобальна мережа Bitcoin споживає понад 7 ГВт електроенергії. Протягом всього року сукупне енергоспоживання становить приблизно 64 ТВт/год. Це більше, ніж використовує вся Швейцарія за той же період часу (58 ТВт/год на рік), але трохи менше, ніж Колумбія (68 ТВт/год на рік). Таким чином, на частку Bitcoin припадає приблизно 0,25% всього світового споживання електроенергії. Це стільки ж енергії, скільки всі електричні чайники в Великобританії використовують за 11 років.

Читайте также:   Цена вопроса: как определить, что безвиз вам по карману

Разом з тим, існують труднощі у визначенні точної кількості енергії, яка потрібна для забезпечення працездатності мережі Bitcoin. Різні моделі дають різні показники. Ця невизначеність відображена включенням в дані CBECI нижніх і верхніх меж для своїх оцінок. Нижня межа в даний час складає близько 22 ТВт/год енергії на рік, тоді як верхня межа становить трохи менше 150 ТВт/год. Хоча ці цифри могли змінитися з часу публікації.

Незважаючи на те, що показник CBECI показує приблизний обсяг споживання енергії, він близький за своїм значенням до підрахунками Digiconomist. За даними цього джерела мережу Bitcoin за рік використовує близько 70 ТВт/год (вже більше, ніж Колумбія).

Читайте также:   Мы столько не зарабатываем за год: Сколько знаменитости зарабатывают в час

Але навіть якщо абстрагуватися від точних цифр, можна бачити, що мережа однієї лише криптовалюти вимагає величезної кількості електроенергії для підтримки своєї працездатності. І рівень енергоспоживання постійно збільшується. Іноді обсяг використовуваної енергії збільшується в 2 рази менше ніж за півроку. А це веде до зростання викидів в атмосферу, так як для мережі Bitcoin потрібно виробляти все більше енергії. При цьому дану криптовалюту не можна назвати високоефективною в економічному плані. За даними експерта Алекса де Вріса, мережа Bitcoin здатна здійснювати менш 100 млн транзакцій на рік, що є «мізерно малим» показником в порівнянні з 500 млрд платежів, оброблюваних традиційною фінансовою індустрією.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.