Скандальний тендер: Amazon програв Microsoft у боротьбі за Пентагон

Не секрет, що Amazon є незаперечним лідером у сфері хмарних обчислень. І саме компанія Джеффрі Безоса вважалася фаворитом в боротьбі за контракт Пентагону на розробку хмарних технологій в рамках проекту JEDI вартістю $ 10 млрд, проте переможцем конкурсу на загальний подив стала Microsoft.

Незабаром після оголошення результатів конкурсу сама Amazon публічно заявила, що вкрай здивована рішенням комісії. Представник Amazon вказав на очевидне лідерство AWS у сфері хмарних технологій, додавши, що «більш ретельний аналіз, що базується виключно на порівнянних пропозиціях, явно вказує на інше рішення». Іншими словами, Amazon тактовно натякнула на несправедливе рішення.

Нинішній президент США Дональд Трамп раніше неодноразово різко висловлювався на адресу найбагатшої людини у світі Джеффрі Безоса, що володіє компаніями Amazon і Blue Origin. Зокрема, він заявляв, що Washington Post, який нині належить Безосу, пише «фейкові новини» і взагалі служить прикриттям для Amazon, яка не платить належні податки. Заради справедливості відзначимо, що Безос хоч і є власником Washington Post, але за документами все оформлено на холдингову компанію, яка не має ніякого відношення до Amazon. Це дуже показово, оскільки в книжці про колишнього голову Пентагону Джеймса Меттіса згадується, що у 2018 році Трамп просив міністра оборони «викинути» Amazon з перегонів. Відповідний уривок з книги, написаної спічрайтером Меттіса Гаєм Снодграссом. У Білому домі заяви про спроби Трампа вплинути на результати тендеру поки ніяк не прокоментували.

Читайте также:   МВФ выдвинул неожиданное предложение

Крім Microsoft і Amazon в цьому тендері брала участь компанія Oracle. Кілька місяців тому вона подала скаргу, вказавши, що один з топ-менеджерів Amazon раніше працював в Пентагоні, що можемо вплинути на результати конкурсу. Також в конкурсі спочатку брала участь Alphabet, але в підсумку материнський холдинг Google дистанціювався від тендеру через побоювання невідповідності етичних принципів використання технологій штучного інтелекту. У 2018 році рішення Google співпрацювати з Пентагоном в рамках Project Maven призвело до масових протестів і звільнень співробітників.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.