У Сенаті закликають Visa і Mastercard відмовитися від Facebook Libra

Законодавці почали активно чинити тиск на учасників Libra Association, міжнародного блокчейн-проекту Facebook, щоб ті переглянули свої наміри.

Минулого тижня стало відомо, що платіжна компанія PayPal відмовилася від участі в проекті. У свою чергу платіжні системи Visa і Mastercard теж переглядають свою участь в проекті, не бажаючи привертати до себе увагу органів-регуляторів. Тепер стало відомо, що американські сенатори звернулися до Visa, Mastercard і Stripe з тим же закликом.

У листі, адресованому керівництву вищеназваних компаній, сенатори-демократи Брайан Шац і Шеррод Браун попереджають про величезні ризики, властивих новому проекту Libra, включаючи «сприяння фінансуванню злочинності та тероризму, дестабілізацію світової фінансової системи». Законодавці попереджають компанії, що вони можуть зіткнутися з посиленням контролю з боку фінансових регуляторів навіть в бізнесі, не пов’язаному з блокчейном, якщо продовжать вступ до асоціації.

Читайте также:   Кадзуо «Каз» Хіраі залишає Sony після 35 років роботи на посаді голови ради дерикторів

Республіканці також скептично ставляться до цього проекту. Сенатор Джош Хоулі назвав Libra «розширенням монополії» Facebook.

Всі три платіжні системи стикаються зі значним тягарем федерального регулювання, в тому числі з боку Федеральної торгової комісії (FTC), Бюро фінансового захисту споживачів США і Міністерства юстиції. Facebook у свою чергу теж стикається зі наростанням уваги з боку цих агентств в основному через проблеми з порушенням конфіденційності, поширенням дезінформації і втручанням у вибори.

Решта членів Libra Association поки залишаються прихильними криптовалютному проекту Facebook, який все ще перебуває на ранній стадії розвитку. Перше офіційне зібрання Libra Association намічено на 14 жовтня, а вже на наступному тижні, 23 жовтня, Марк Цукерберг виступить на зборах Комітету Палати представників США з фінансових послуг, де центральним питанням стануть ризики та переваги Libra.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.