Американські демократи надягли шарфи з африканським орнаментом. Що з цим не так?

Традиційна тканина «кенте»

9 червня американські демократи представили законопроєкт про реформу поліції. На роботу в цей день вони прийшли в шарфах з тканини «кенте». Це традиційна тканина, яку з яскравих ниток тчуть в Африці.

У народів ашанті і еве в Західній Африці (і особливо в Гані) цей наряд вважається святковим. Поселення Бонвайр племені ашанті відоме як центр плетіння кенте, де створювали одяг для короля Гани. В шовкову тканину вплітали нитки зі справжнього золота.

Тканина з різнокольорових шовкових ниток робиться вручну і забирає багато часу і зусиль. Кожен колір несе певне значення: наприклад, синій символізує любов, білий — перемогу, червоний — насильство і жорстокість.

Читайте также:   Зворушливий кліп-зізнання від Потапа до Насті

Кенте носять не тільки в Гані, де зародилося традиційне ремесло. Одяг надягають вихідці з Африки в данину своїм витокам.

В Америці кенте став символом африканської культури, історії та спадщини африканської діаспори. Афроамериканці надягають кенте на особливі події: наприклад, на випускний з університету (поверх чорної академічної мантії). Темношкірі конгресмени теж носять кенте — в протест расистської і ксенофобської політики Дональда Трампа.

Демократи, серед яких Ненсі Пелосі, Чарльз Шумер, Камала Харріс і Стені Хойер, наділи кенте в знак солідарності та емпатії темношкірому населенню США. Їхній вчинок викликав багато критики. Що з цим не так?

Річ у тому, що це не «чорний» закон — так говорить журналістка Робін Гіван з The Washington Post. За допомогою реформи демократи мають намір покласти край насильству поліції, зокрема, забороняючи використовувати насильницькі акти при затриманні і вводячи національну базу, в якій відстежуються неправомірні дії поліції.

Читайте также:   Рок-мюзикл «Юнона и Авось» на льду в одесском Дворце спорта

Насильство відбувається не тільки проти афроамериканців. «Це закон не для темношкірих. Ніхто, незалежно від їх раси або етнічної приналежності, не хотів би, щоб нелюди-поліціянти бродили по їх місту, — пише Робін. — Законодавство не було подарунком для темношкірих людей; це борг, який ця країна сама собі винна».

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.




Нет комментариев

Напишите комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.