Графа “проти всіх”: зробити чи ні?

Найпоширеніша дилема останніх виборів в Україні — кандидатів багато, а зробити гідний вибір не з кого. Як бути? Окремі парламентарії пропонують вирішити ситуацію поверненням до виборчих бюлетенів графи «проти всіх». Вже зареєстрований відповідний законопроект.

«Це дозволить повною мірою реалізувати право вільно вибирати, в результаті мандат на посаду отримають тільки найкращі, тільки ті, кому люди дійсно довіряють», — пояснив суть своєї ініціативи народний депутат і кандидат в президенти Сергій Тарута.

У своєму законопроекті парламентарій також пропонує вважати вибори нездійсненими, якщо кількість позначок в графі «проти всіх» перевищить 50 %. А кандидати, які отримали вотум недовіри громадян, вже не зможуть брати участь в повторних виборах.

Читайте также:   В США ускладнили процедуру отримання робочіх віз

Однак шанси, що вже в цих президентських виборчих бюлетенях з’явиться графа «проти всіх», не просто мінімальні, а мізерні.

«ЦВК повинна затвердити форму, колір виборчого бюлетеня за 22 дні до дня виборів, тобто не пізніше 9 березня. До цього часу має бути прийнятий закон. Для цього залишилася один пленарний тиждень. Сумніваюся, що депутати встигнуть проголосувати документ в двох читаннях», — пояснює юрист Тетяна Ярош.

Читайте також: В ВЕНЕСУЕЛІ БУДЕ ОБРАНИЙ НОВИЙ СКЛАД НВР

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.