Рейтинг: 6 найбільш високотехнологічних міст світу

Вуличні ліхтарі зі надшвидкісним інтернетом, штаб-квартири найбільших IT-компаній, величезна кількість успішних технологічних стартапів, а ще віртуальні супермаркети та роботи, які заварюють каву, — все це є в самих інноваційних містах планети. Розповідаємо про шість мегаполісів, в яких зосереджені новітні технології та яскраві уми з усього світу.

Амстердам, Нідерланди

Амстердам зарекомендував себе як серйозний гравець на міжнародній технологічній арені. Тут працюють понад 1,65 тис. Технологічних компаній, в яких працюють 69 тис. Осіб (це близько 13% всієї місцевої робочої сили). У столиці Нідерландів базуються штаб-квартири 170 міжнародних IT-компаній, які завжди раді новим талановитим спеціалістам. Саме тому багато іноземців переїжджають в Амстердам. А ще близько 90% жителів голландського мегаполіса говорять по-англійськи.

Це технологічно орієнтоване місто — ідеальне місце для стартапів. Тут чимало інкубаторів та акселераторів, які допомагають запускати і розвивати нові проекти. Крім того, в Амстердамі не заохочують перероблювання: більшу частину часу люди присвячують відпочинку і спілкування з родиною. Тільки 0,4% співробітників проводять в офісах багато годин. Ще один бонус для іноземних IT-фахівців: перші вісім років вони можуть не платити податки з 30% зарплати. При цьому їх середній дохід становить € 64,4 тис. В рік.

Сеул, Південна Корея

Південнокорейський мегаполіс просочений інноваціями. Надшвидкісний Wi-Fi тут роздають навіть вуличні ліхтарі, інтелектуальні відеокамери публікують знімки в Twitter, а каву в кав’ярнях готують роботи. На окрему увагу заслуговує метро Сеула. Тут є ліфти для інвалідів, туалети, тактильна плитка, скляні перекриття між платформою і рейками. А під час очікування поїздів пасажири можуть замовити продукти в віртуальному супермаркеті, відсканувавши QR-код. При цьому вартість проїзду — всього $ 1,5.

Читайте также:   GlobalFoundries vs TSMC: під удар попадуть Apple, NVIDIA та Google

Нерухомість в корейській столиці теж значно дешевше, ніж в інших світових мегаполісах. Середня вартість квартири тут становить $ 533 тис. І це при тому, що Південна Корея замикає п’ятірку самих сприятливих країн для ведення бізнесу. Крім того, вона б’є рекорди за кількістю виданих патентів. Поміж тих, хто регулярно подає заявки на патентне право, — технологічні конгломерати LG Electronics і Samsung Electronics. У 2017 році вони зареєстрували 7,6 тис. І 5,2 тис. Розробок і технологій.

Лондон, Велика Британія

Лондон — найбільший технологічний кластер Європи. Він стає все більш розвиненим світовим центром інновацій та творчості. Тільки за перше півріччя 2019 року місцеві технологічні компанії залучили інвестиції на суму понад $ 3,2 млрд. Стартап-сцена Лондона представлена кількома напрямками, включаючи штучний інтелект, роздрібні та фінансові технології, блокчейн. Якщо не брати до уваги Китай і США, у Великій Британії створено більше технологічних стартапів, ніж в будь-якій іншій країні світу.

А ще в Лондоні сконцентровано більше третини найбільш швидкозростаючих технологічних компаній Європи. Тут базуються офіси Barclays, BP, Monzo, Revolut, TransferWise, ASOS. Це не дивно: британці забезпечили всі умови для ведення бізнесу. Талановиті фахівці отримують гранти та податкові пільги від уряду, а ще тут можна швидко і недорого зареєструвати компанію. Для технологічних професіоналів також діє програма The Tech Nation Visa, яка спрощує переїзд в країну.

Читайте также:   Война браузеров: как Microsoft едва не оказались на грани разгрома от фирмы-ноунейма

Нью-Йорк, США

Нью-Йорк — це не тільки осередок банків і Бродвей. Американський мегаполіс вважається одним з найбільш інноваційних міст завдяки величезному обсягу венчурного капіталу і тисячам високопрофесійних фахівців, які стікаються сюди з усього світу. Технологічні корпорації та стартапи складають основну частину місцевої економіки. У Нью-Йорку знаходяться офіси WeWork, Verizon, IBM, Citigroup, Kickstarter, Twitter, Tumblr. А ще тут працює лабораторія Microsoft і бізнес-центр Google.

У місті створені всі необхідні умови для підтримки здорового балансу між роботою та особистим життям. Керівництво компаній проти перероблювання: тут встановлюють гнучкий робочий графік, регулярно організовують сімейні свята і закликають співробітників не відмовлятися від відпусток. Ціни на життя в Нью-Йорку відповідають статусу міста. Так, середня орендна плата на Манхеттені становить $ 3,2 тис. На місяць — це близько 82% від середньої американської зарплати. Житло в інших районах не набагато дешевше.

Токіо, Японія

Хоча столиця Японії зовні і не виглядає так само інноваційно, як інші міста з нашого списку, це один з найбільш технологічно просунутих міст планети. Токіо знаменитий своїми надшвидкісними пасажирськими поїздами, кращої робототехнікою, успіхами в 3D-моделюванні та передовим програмним забезпеченням. Місто притягує як зовсім молоді стартапи, так і всесвітньо відомі корпорації: SoftBank, Hitachi, Toshiba, Mitsubishi, Sony Corporation. Своїм статусом він зобов’язаний працьовитості місцевого населення.

Читайте также:   Reuters: ЄС взявся за розслідування методів збору даних Google

Напередодні Олімпійських ігор — 2020 на Токіо запустили технологію розпізнавання осіб і інвестували великі кошти в штучний інтелект для транспорту, лікарень і фінансових служб. Цікаво, що в японській столиці переробляють близько 90% всіх відходів. У Європі цей показник становить 60%, в Росії — 7,5%. Контейнери для роздільного збору встановлені у всіх офісах, супермаркетах і вокзалах міста. Середня орендна плата за квартиру з двома спальнями в Токіо становить $ 1,9 тис.

Сан-Франциско, США

Півострів Сан-Франциско в Каліфорнії — визнана світова столиця сучасних технологій. Економіка міста стрімко зросла, коли на південному заході з’явилася Кремнієва долина. У цьому інноваційному кластері зосереджено безліч великих міжнародних компаній, зайнятих розробкою комп’ютерів, мікропроцесорів, програмного забезпечення, мобільних пристроїв і біотехнологій. Наприклад, тут знаходяться офіси Apple, Google, Facebook, HP, Intel, Amazon, Netflix, Tesla та інших гігантів.
Не дивно, що середня ставка знімного житла в Сан-Франциско сьогодні становить $ 3,7 тис. На місяць. За цю суму можна орендувати квартиру тільки з однією спальнею. Проживання в мегаполісі стає дорогим навіть для співробітників Кремнієвої долини. За останні два роки число бездомних в Сан-Франциско зросла на 17%, при цьому близько 5 тис. Осіб воліють не орендувати житло і ночують у власних автомобілях. А серед місцевих жителів почастішали скарги на наркоманів, злочинців і болото.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.