Гіперкар Bugatti Chiron став найшвидшим автомобілем без реактивного двигуна, розігнавшись до вражаючих 490 км/год

Особлива версія гіперкара Bugatti Chiron встановила рекорд швидкості для автомобілів без реактивного двигуна — тепер це 490 км/год, а марка знову має всі підстави називати себе виробником найшвидших авто в світі. Для підкорення відмітки в 300 миль/год потрібно «концентроване інженерне диво».

Заїзд пройшов на випробувальному треку Volkswagen (Bugatti входить в концерн) Ера-Лессін в Німеччині. Він відомий своєю прямою довжиною 8,7 км, де достатньо місця, щоб розігнати машину до межі. Chiron для розгону і гальмування знадобилася вся ця довжина. За кермом під час заїзду перебував британський пілот Енді Уоллас, переможець 24-годинних гонок в Ле-Мане та Дейтоні.

Рекорд був зафіксований за допомогою опечатаного GPS-датчика фахівцями технічної інспекції TÜV. Офіційна цифра — 304,773 милі/год, або 490,48 км/год.

Читайте также:   Американці розробили рослинне м'ясо: що це таке і з чим його їдять

У Bugatti кажуть, що у прототипу-рекордсмена серйозно допрацьована аеродинаміка. На офіційних фото видно, що задня частина стала довшою, ніж у серійного гіперкара — очевидно, для збільшення притискної сили. Крім цього, автомобіль отримав модифіковану підвіску з автоматичним лазерним контролем кліренсу. Гіперкар також позбувся пасажирського сидіння і заднього спойлера. Всі ці зміни були покликані по-максимуму знизити повітряний опір і зменшити вагу автомобіля.

Крім того, машину відрізняє гранична увага до дрібниць: наприклад, кожну зі спеціальних надміцних шин Michelin Pilot Sport Cup 2 просвічували рентгеном, щоб переконатися в їх структурної однорідності. Що стосується двигуна, то його також модифікували — восьмилітровий монстр з 16 циліндрами був форсований до 1600 л. с. замість стандартних 1500.

Читайте также:   Ученые создали перчатку-робота для людей с параличом рук

Наостанок зазначимо, що попередній рекорд швидкості належав гіперкару Koenigsegg Agera RS, який набрав 458 км/год.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.