Рідкісне явище: саморуйнівний астероїд був знатий телескопом «Хаббл»

NASA опублікувало нові знімки, отримані космічним телескопом «Хаббл», на яких зображено процес розпаду астероїда (6478) Gault. Він був вперше виявлений в 1988 році в поясі астероїдів між Марсом і Юпітером на відстані приблизно 344 млн км від Сонця. Небесне тіло шириною трохи більше 4 км обертається вже більше 100 млн років, із-за чого почало руйнуватися, викидаючи хвости уламків довжиною 800 тис. км.

Астрономи називають це ефектом Ярковського — О’Кіфа — Радзієвського — Педдека (YORP), при якому під дією сонячного світла об’єкт неправильної форми нагрівається, і виникає імпульс, що приводить до крутного моменту. Це впливає на швидкість обертання астероїда і в кінцевому рахунку може привести до того, що відцентрова сила стає занадто великою для структури астероїда, і його уламки розкидаються в космосі.

Читайте также:   Apple оголосили про запуск Apple Card з кешбеком і без комісії

Gault обертається зі швидкістю приблизно один раз на дві години, цього цілком достатньо, щоб викидати частинки в космос, утворюючи шлейф. За астероїдом простягаються два величезних хвоста: один має довжину більше 800 тис. км і ширину 4,8 тис. км, а інший — в чотири рази менше. Ці хвости схожі на комети, але, на відміну від них, складаються не з льоду і газу, а з пилу і каменів, що скидаються астероїдом вході свого руху. Спостерігаючи за об’єктом, астрономи прийшли до висновку, що уламки в двох хвостах з’явилися приблизно 27 жовтня і 30 грудня 2018 року. Це могло бути результатом двох великих вибухів.

Читайте также:   Кава зі смаком космосу

NASA стверджує, що сасаморуйнивні астероїди зустрічаються рідко. До сих пір було помічено лише кілька десятків таких явищ, проте астрономи стверджують, що тепер їх стане більше завдяки автоматичним системам телескопів Pan-STARRS і ATLAS.

Читайте також:

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.