Штучний інтелект смартфону Huawei закінчив симфонію Шуберта

Компанія Huawei використала смартфон Mate 20 Pro для того, щоб закінчити «Симфонію №8», яку австрійський композитор Франц Шуберт створив в 1822 році. У повноцінному вигляді існує тільки перша і друга частини цієї симфонії, третя і четверта залишилися в начерках.

Хоча проект замислювався як демонстрація потужності процесора Kirin 980, яким оснащений флагманський смартфон, і прогресивності нейросетевого ПО Huawei, він добре ілюструє потенціал використання штучного інтелекту в різних творчих сферах.

Як повідомляється, на першому етапі розроблена фахівцями китайської компанії нейромережа проаналізувала 90 творів Шуберта в MIDI-форматі, щоб зрозуміти основні патерни і структуру його творів.

«Потім модель навчалася на роботах композиторів, які, як ми знаємо, вплинули на Шуберта. Це дозволило надати роботі ШІ багатший контекст», — розповідають керівники проекту.

Читайте также:   Знищену картину Бенксі виставили в музеї

На останньому етапі навчений алгоритм проаналізував висоту, тембр і розмірність існуючих двох частин Симфонії №8 і на їх основі, а також за допомогою наявного «багажу знань», згенерував мелодії для третього і четвертого фрагментів.

Обробкою результатів роботи ШІ зайнявся композитор Лукас Кантор, лауреат премії «Еммі» і співробітник DreamWorks Animation. Його завданням було виправити помилки в мелодіях, додати «більше емоцій» і створити оркестрову партитуру. На це у композитора пішло 30 днів. За його словами, без ІІ неможливо було б створити щось подібне за такий короткий проміжок часу.

«Машина не змогла б закінчити твір без мене. Але і я б навряд чи написав щось подібне, не маючи настільки приголомшливого фреймворка », — ділиться враженнями Кантор.

Читайте также:   Новый рекорд: в Харькове зафиксировано самое массовое исполнение духовного гимна Украины

Читайте також: НОВИЙ ПАТЕНТ XIAOMI: СМАРТФОНИ З ЕКРАНОМ НА ВСЮ ЛИЦЬОВУ ПАНЕЛЬ

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.