Тепер рідше до стоматолога: вчені розробили мікроботів-дантистів

Дослідники з Пенсільванського університету створили мініатюрних мікроботів, які видаляють зубний наліт не менш ефективно, ніж інструмент дантиста. Члени команди впевнені, що новинка має всі шанси значно скоротити тривалість і кількість візитів до стоматолога.

Спочатку над проектом працювали дві незалежні групи: одні досліджували антибактеріальні властивості каталітичних наночастинок з оксидом заліза, а інші розробляли з цього матеріалу мініатюрних роботів, керованих за допомогою магнітів. Об’єднавшись в єдину команду, вони створили так званих «каталітичних антимікробних роботів», здатних видаляти бактеріальні біоплівки — липкі маси, що складаються зі скупчень бактерій, які оселяються в ротовій порожнині і викликають різні ендодонтичні інфекції, а також руйнують зуби.

Два типи мікроботів

Всього вчені створили два типи мікроботів. Перший синтезується на основі наночасток оксиду заліза і служить для усунення нальоту з плоских поверхонь. Другий, будучи впровадженим в гель, здатний працювати всередині закритих просторів.

Читайте также:   NASA завершила будівництво основного ступеня надважкої ракети Space Launch System для освоєння далекого космосу

На першому етапі експерименту обидва типи мікроботів успішно впоралися зі знищенням шкідливих бактерій, що ростуть на плоскій скляній поверхні і всередині закритих пробірок. Причому разом з бактеріями пристрої зруйнували і продукти їх життєдіяльності, зокрема, позаклітинний матрикс, що унеможливило подальше відновлення колоній. На другому етапі дослідники застосували рободантистів на практиці, і в кінцевому підсумку клінічні випробування підтвердили здатність пристроїв знищувати зубний наліт не тільки з поверхні зуба або ясен, але і в глибинних структурах зубного каналу, куди проникнути стоматологу буває особливо важко.

В даний час вчені працюють над тим, щоб удосконалити технологію. Вони сподіваються, що крихітні рободантисти надійдуть в клініки вже в найближчому майбутньому. Крім того, дослідники прогнозують, що методика знайде застосування не тільки в стоматології: новоявлені мікроботи, можливо, дозволять підтримувати в чистоті також катетери та імпланти.

Читайте также:   У США можуть заборонити TikTok та інші китайські соціальні мережі

Читайте також: ОДЕСЬКИЙ СТАРТАП KWAMBIO ПРЕДСТАВИВ ПРОЕКТ З ВИГОТОВЛЕННЯ ЛЮДСЬКИХ КІСТОК І ОРГАНІВ НА БІОПРИНТЕРІ

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.