«Ух ти, працює!». Ілон Маск вперше скористався супутниковим інтернетом Starlink — щоб відправити повідомлення в Twitter, само собою

SpaceX продовжує робити явні успіхи в рамках свого амбіційного проекту глобальної супутникової мережі нового покоління Starlink (план в тому, щоб сформувати орбітальне угруповання з приблизно 12 тис. невеликих супутників Microsat вагою в кілька сотень кілограмів, які покриють високошвидкісним інтернетом умовно весь світ). Вранці 22 жовтня засновник і глава SpaceX Ілон Маск опублікував на своїй сторінці в соцмережі Twitter повідомлення, вказавши, що воно відправлено за допомогою одного з супутників Starlink. Через дві хвилини після відправки першого повідомлення Маск відправив другий короткий твіт такого змісту: «Ух ти, працює!».

Само собою, свіжий тренд привернув величезну увагу громадськості, оскільки це перша публічна демонстрація роботи системи. Правда, сама демонстрація вийшла злегка показною і малоінформативною, оскільки ніяких технічних подробиць Маск не повідомив, так що швидкості передачі і затримки невідомі. Втім, не виключено, що незабаром SpaceX зробить це в окремому прес-релізі, тоді як це повідомлення свого роду тизер.

Читайте также:   Країни G20 мають намір переглянути «цифровий податок» для технологічних компаній до 2020 року

Нагадаємо, Ілон Маск вперше оголосив про запуск проекту зі створення мережі супутників для глобального доступу в інтернет на початку 2015 року. Практична ж реалізація проекту почалася в лютому 2018 року зі висновком на орбіту двох тестових супутників — Tintin-A і Tintin-B. 24 травня цього року SpaceX на ракеті-носії Falcon 9 запустила першу партію з шістдесяти супутників Starlink, які стали головним болем для астрономів. Кілька супутників вийшли з ладу майже відразу, а один з них в процесі контрольованого зниження через помилки в системі оповіщення мало не врізався в навколоземний науковий супутник Aeolus, що належить Європейському Космічному Агентству ESA (останньому довелося скорегувати траєкторію).

Читайте также:   Объявлены ученые — лауреаты Нобелевской премии 2018

У поточному місяці SpaceX планує запустити другу партію з 60 супутників Starlink, а в наступному — ще одну. Крім того, буквально днями стало відомо, що компанія запросила дозвіл на запуск ще 30 000 супутників Starlink. Маск раніше говорив, що для забезпечення мінімального покриття необхідно ще шість таких запусків з доведенням загальної кількості супутників до 420 штук, але рекомендована кількість апаратів для забезпечення нормальної роботи мережі — 780 штук (12 запусків).

SpaceX попередньо оцінювала витрати на реалізацію проекту Starlink в $10 млрд, чекаючи, що вже в перший же рік роботи система зможе принести дохід близько $30 млрд. Коли запрацює супутниковий інтернет від Ілона Маска, поки неясно. Але навряд чи SpaceX встигне повністю сформувати угруповання до середини 2020-х років. Ці терміни озвучувалися раніше.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.