З космосу повернувся найзагадковіший космічний апарат NASA

У неділю військово-повітряні сили США заявили, що безпілотний космічний літак Boeing X-37B приземлився в космічному центрі імені Кеннеді у Флориді, встановивши при цьому новий рекорд перебування на орбіті протягом 780 днів. Таким чином, спільна секретна місія NASA і військово-повітряних сил (ВПС) США тривала понад 2 роки.

У програмі, яка з міркувань безпеки американським урядом не розголошується, беруть участь дві безпілотні моделі Boeing X-37B, здатні на багаторазові космічні польоти. В цілому пара космольотів налітали 2865 днів протягом 5 місій. Остання стартувала 7 вересня 2017 року і завершився 27 жовтня 2019 року.

Спроектовані та побудовані космольоти Boeing нагадують зменшену версію старих космічних кораблів «Спейс Шаттл» і використовують аналогічний спосіб польоту: запуск на орбіту Землі за допомогою ракет-носіїв, а спуск за допомогою крил і посадку на злітно-посадкову смугу, як звичайний літак.

Читайте также:   У Штатах створили Космічні війська

Boeing X-37B важить майже 5 тонн, в довжинy становить 8,9 метра з розмахом крил трохи менше ніж 15,3 метра. Конструкція розрахована на те, щоб залишатися на орбіті протягом 270 днів. Перший політ апарату відбувся у 2010 році. Друга модель злетіла у 2011 році. X-37B призначений для використання як платформа для експериментів і дослідження ідей по транспортуванню супутникових датчиків і іншого устаткування як на орбіту, так і з космосу назад на Землю.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.