Майбутнє української освіти: в школу будуть зараховуватися без конкурсу, а додаткові предмети обиратимуть за бажанням

Сергій Бабак розповів, над чим працюють у Верховній Раді

Глава комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак розповів, що парламентарії прийняли законопроєкт про повну загальну освіту, який дозволить поступити в перший клас школи без конкурсів і обрати додаткові предмети.

— Так, ми прийняли закон про повну загальну середню освіту. І саме він гарантує зарахування дітей до початкової школи без конкурсів. Просто приходьте і подаєте документи. До речі, під час карантину документи можна подати онлайн, а оригінали принести перед зарахуванням, в тому числі медичні довідки. Важливо, що заклад має бути доступним для дітей територіально, незалежно від їх соціального статусу або місця народження, — розповів Бабак.

Читайте также:   Шпагати у повітрі, складні трюки та червоні двері - D’Arts Dance Project  показали кадри з репетиції нового шоу «За зачиненими дверима» (ФОТО)

Бабак розповів, що у дітей будуть варіанти вибору додаткових предметів.

— Мова йде про варіативні складові. Тобто не про основні предмети, а про додаткові. Їх діти зможуть вивчати, не виходячи зі школи. Тепер дитина обирає — хоч бухгалтерську справу. І відвідує створену міжкласну групу: дисципліну слухає не один клас, а збірна група з учнів різних класів. Взагалі в законі ще багато важливих змін, — зазначив Бабак.

Глава комітету додав, що створені нові способи оцінки роботи ректорів ВНЗ. З’явиться ключовий показник ефективності — KPI.

— У нас тепер будуть дуже чіткі критерії оцінки роботи ректорів. З усіма керівниками вищів яких обиратимуть на посади, будуть підписувати контракти. Там буде прописано ключові показники ефективності (Key Performance Indicators — KРІ), термін їх виконання та механізми перевірки. Це означає, що вони будуть мати більше стимулів ставати ефективними менеджерами в своїх закладах та покращувати якість програм і вищої освіти в цілому, — пояснив Бабак.

Читайте также:   Збираємо дітей до літнього табору: що треба знати!

Бабак розповів, як ефективність ректора дозволить домогтися кращого фінансування університету.

— Обсяг фінансування ВНЗ буде розраховуватися за кількома показниками. Це масштаб університету, контингент, регіональний коефіцієнт (дає додаткове фінансування університетам, які виходять за межі Києва), позиції в міжнародних рейтингах, обсяг коштів на дослідження, які університет залучає від бізнесу чи з міжнародних грантів. З 2021 року до цих показників додасться працевлаштування випускників, яке МОН буде відстежувати через онлайн-систему. Тому відтепер більше фінансування отримують ті вищі навчальні заклади, які мають кращі результати своєї діяльності, — заявив Бабак.

Бабак уточнив, що в університетах збираються ввести фінансову автономію.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.