Шмигаль: накопичувальна пенсійна система в Україні неминуча

На думку міністра, накопичувальні фонди можуть запряцювати до початку 2021 року

Накопичувальний рівень пенсійної системи в Україні можуть ввести до 2021 року, заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль 25 травня в інтерв’ю.

— Для нас це неминучість — рухатися до пенсійної системи з накопичувальними фондами… Ми зараз готуємо законопроєкти. Не хочу здатися занадто оптимістом, але до 1 січня 2021 року це цілком реально ввести, — заявив глава Кабміну.

За словами прем’єра, накопичувальна система — це єдиний шлях для майбутніх пенсіонерів отримувати гідну пенсію, а для бізнесу — зберегти адекватне навантаження.

— Обговорюється наступний варіант: 2% від нинішнього ЄСВ виділяємо в накопичення, не збільшуючи навантаження ні для фірми, ні для людини; ще 2% беремо по ПДФО. Ці 4% дозволяють в сьогоднішніх цінах при виході на пенсію отримати 1 млн грн, — заявив Шмигаль.

Також прем’єр заявив, що буде три варіанти забрати свої пенсійні гроші. Зокрема, перший — при досягненні пенсійного віку отримай всю суму і роби, що хочеш, другий — розстрочка виплат на 5-10 років, третій — довічне утримання.

— Це виходить якийсь пенсійний депозит, де частина забезпечує держава, другу частину може докласти сама людина, — уточнив прем’єр-міністр.

Також в своєму інтерв’ю Денис Шмигаль розповів про перспективи створення в Україні окремого аграрного міністерства та обмежені можливості держави тестувати на коронавірус до 50 тисяч осіб на добу, а також пообіцяв, що енергетикою та екологією знову будуть займатися два різних міністерства.

Читайте также:   «ДТЕК» збудували в Україні одну з найбільших СЕС в ЄС

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.