Бізнес та оподаткування у Данії

Данія – високорозвинута держава із соціально орієнтованою економікою, у якій велика увага приділяється фінансуванню соціальної сфери, системи освіти та охорони здоров’я. Податки в Данії обчислюються рекордними сумами, що не останньою чергою зумовлено найвищими в світі зарплатами і комфортними умовами життя. При цьому датчани володіють глибоким почуттям громадянської відповідальності, що спонукає їх сумлінно і без скарг платити чималі збори.

В цілому система оподаткування Данії відрізняється від інших країн Євросоюзу лише своїми ставками. Розмір податку залежить від двох основних чинників: статусу проживання в країні і джерела надходження коштів.

У Королівстві Данія існують такі види податків:

— на бізнес;
— на майно;
— податок на прибуток;
— на додану вартість;
— акцизи;
— на дивіденди;
— корпоративний податок;
— на реєстрацію автотранспорту;
— гербовий збір.

Читайте также:   Actuality: Eco-Life від Руслани

Податки на підприємницьку діяльність

Для Данії характерні чотири основні типи ведення бізнесу: індивідуальне підприємництво, партнерське підприємництво, закрита акціонерна компанія і відкрита акціонерна компанія. У перших двох випадках власники підприємств зобов’язані сплачувати особистий прибутковий податок, а також корпоративний і податок на доходи від приросту капіталу.

Що стосується акціонерних компаній, то подібного роду організації повинні сплачувати корпоративний збір. Крім того, велика частина таких підприємств, за винятком деяких сфер бізнесу, зобов’язана платити податок на додану вартість.

Підприємницька діяльність, здійснювана на данській території, піддається обов’язковій процедурі реєстрації або повідомлення державних органів.

Для зручності створення підприємства, уряд Данії розробив онлайн-систему реєстрації компаній. Перейшовши на сайт Virk.dk і заповнивши реєстраційну форму на данській мові, заявник протягом 1 місяця абсолютно безкоштовно (виключення – закрита акціонерна компанія з обмеженою відповідальністю та відкрите акціонерне товариство) отримує CVR-номер, який підтверджує успішну реєстрацію власного підприємства.

Читайте также:   США у ролі найбільшого офшору світу

Переваги ведення бізнесу в Данії

— Гнучка і відкрита економіка, що характеризується одним з найвищих ВВП серед європейських держав;
— Політична, податкова, судова і правова прозорість;
— Мінімізований рівень корупції;
— Відсутність подвійного оподаткування податком з більшістю країн;
— Активна державна підтримка малого бізнесу;
— Висока продуктивність і освіченість робочої сили;
— Найнижчий рівень інфляції і безробіття в Європі;
— Вихід на міжнародний ринок;
— Велика розмаїтість у виборі організаційно-правової форми компанії;
— Стабільна грошова система;
— Можливість отримання банківського кредиту для розвитку;
— Низький рівень бюрократії;
— Відсутність місцевого податкового номера і валютного контролю;
— Право на використання законних схем для оптимізації податкових виплат.

Читайте также:   Европейские валютные правила: что изменится для украинцев?

Перешкоди для відкриття бізнесу

Однією з найсерйозніших проблем для іноземців, охочих займатися підприємницькою діяльністю на території Данії, є оформлення тимчасового ВНП. Для іноземних громадян з третіх країн, в тому числі України, існують певні умови і обмеження, головне з яких – отримання данського ВНП. Громадянам Європейського союзу, скандинавських країн та Швейцарії дані вимоги не висуваються.

Також, важливо зазначити, що частою причиною відмови від ідеї ведення бізнесу в Данії є жорстка державна податкова політика. У Королівстві діють одні з найвищих податкових ставок у Європі, що складаються з обов’язкових державного, муніципального та церковного податків. Також більшість підприємств додатково оплачують податок на додану вартість і спеціальний податок на заробітну плату.

Не успеваете всё читать ?
Подпишитесь на рассылку Financoff.
Самое важное и интересное из
сегодняшних новостей вам на почту.

Это бесплатно.
Нет комментариев

Напишите комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.